Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen Tiguan a Golf Cabrio v prodeji

Na zámku Berchtold nedaleko Velkých Popovic prezentoval Volkwagen dvě novinky letošního léta – bestseller Tiguan a comeback Golfu Cabrio. Oba modely, které měly světovou premiéru na autosalonu v Ženevě, jsou nyní tak v prodeji i na českém trhu.

Volkswagen Tiguan

Tiguan je ideálním společníkem pro cestování díky všestranným vlastnostem, praktičnosti, maximálnímu objemu zavazadlového prostoru 1510 l, nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu až 2500 kg (s pohonem všech kol 4Motion) a mnoha důmyslnými prvkami výbavy.
Tiguan je jediným SUV ve své třídě, které lze objednat ve dvou různých verzích – pro jízdu po silnici nebo v terénu. Vizuálně se oba modely odlišují svou přídí (silniční verze On-road má nájezdový úhel vpředu 18°, terénní verze Off-road 28°).
Podobně jako silniční verze je také terénní verze dodávána navíc v nejvyšší výbavové linii Track & Style. S modernizací byla výbava rozšířena o nové asistenční systémy, mezi něž patří např. sledování únavy řidiče, kamerové systémy pro ovládání dálkových a potkávacích světlometů Light Assist (světlomety s žárovkami H7) a Dynamic Light Assist (bi-xenonové světlomety) a asistent Lane Assist pro udržování vozu ve svém jízdním pruhu. Další novinkou pro Tiguan je elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.
Všech sedm motorů jsou přeplňované čtyřválce s přímým vstřikováním paliva. Čtyři zážehové motory (TSI s objemy od 1,4 do 2,0 l) poskytují výkon od 90 kW / 122 k do 155 kW / 210 k. Tři vznětové motory (TDI) pokrývají rozpětí výkonů od 81 kW / 110 k do 125 kW / 170 k. Pro nové modely se dodává na přání také sedmistupňová dvouspojková převodovka (DSG).
Všechny modely v provedení s paketem BlueMotion Technology jsou vybaveny systémem Start/Stop a dobíjením akumulátoru rekuperací kinetické energie. Výsledkem je minimální spotřeba paliva. Například Tiguan 2.0 TDI 4Motion BlueMotion Technology o výkonu 103 kW / 140 k spotřebuje v průměru jen 5,8 l/100 km.
Základní motory jsou stejně jako dosud nabízeny s pohonem předních kol. Také motor TDI o výkonu 103 kW / 140 k je alternativně nabízen s pohonem předních kol.
V České republice je inovovaný Tiguan již možné objednávat od 469 900 Kč za provedení s motorem 1.4 TSI BlueMotion Technology a pohonem předních kol..


Volkswagen Golf Cabriolet

Novinka nabízí veškeré přednosti Golfu plus plátěnou střechu, která se otevře automaticky za 9 sekund (zavře za 11 s), a to i za jízdy rychlostí až 30 km/h. Čtyřmístný Volkswagen je všestranný kabriolet pro celoroční provoz díky svému praktickému zaměření a sofistikované konstrukci plátěné střechy.
Kruh se uzavřel. Volkswagen navazuje na dlouhou tradici otevřených modelů Golf Cabriolet. Kabriolet vyráběný v letech 1979 až 2002 ve třech generacích si celkem vybralo více než 680 000 řidičů. Nový Golf Cabriolet už nemá ochranný oblouk za předními sedadly, ale extrémně rychlý systém dvou ochranných oblouků ukrytých za zadními sedadly, jež se v případě převrácení vysunou během zlomku sekundy. Všechny modely jsou navíc sériově vybaveny čelními airbagy a bočními airbagy chránícími hlavu a hrudník cestujících na předních sedadlech, kolenním airbagem pro řidiče a stabilizačním systémem ESP.
S nataženou střechou je tento Volkswagen jedním z nejtišších vozů svého druhu. Golf Cabriolet nabízí také jeden z nejprostornějších interiérů ve své třídě a díky plátěné střeše ničím neomezené využití zavazadlového prostoru o objemu 250 litrů i při stažení. Zadní lavice je navíc dělená a sklopná, což umožňuje ještě víc zvětšit prostor pro přepravu neskladných předmětů.
Pro případ převrácení je vůz vybaven extrémně rychlým systémem ochranných oblouků, který se aktivuje během milisekund. Na příkladné bezpečnosti se dále podílí vyztužený rám čelního okna a četné výztuhy struktury karoserie (podlaha, boční stěny, prahy, zadní stěna, dveře).
Design navazuje na styl třídveřového hatchbacku, ale nová záď, nižší střecha a více skloněný rám předního okna mu dodávají vytříbený vlastní charakter.
Golf Cabriolet – stejně jako Eos, Passat CC, Touareg a Phaeton – se dodává v jedné výbavové linii, kterou lze přizpůsobit individuálním přáním rozmanitými pakety výbav na přání (např.: Performance, Design & Style, Komfort, Technika), 9 barvami karoserie, 9 druhy a barvami čalounění sedadel a 50 samostatnými položkami výbavy na přání.
Šest motorů pokrývá rozpětí od 77 kW / 105 k do 155 kW / 210 k. Úsměv na tváři řidiče vykouzlí také rychle řadící a úsporná dvouspojková převodovka (DSG), která je k dispozici pro čtyři motory. Energeticky úsporné systémy v paketu BlueMotion Technology se budou dodávat v kombinaci s jedním zážehovým TSI a oběma vznětovými TDI. Ukázkou hospodárného zacházení s palivem je model Golf Cabriolet 1.6 TDI s výkonem 77 kW / 105 k a paketem BlueMotion Technology, který má kombinovanou spotřebu paliva pouhých 4,4 l/100 km.

1.2 TSI77 kW / 105 k6 převodovka)
1.4 TSI90 kW / 122 k(6 převodovka / 7 DSG
1.4 TSI118 kW / 160 k6 převodovka / 7 DSG
2.0 TSI155 kW / 210 k6 DSG
1.6 TDI77 kW / 105 k5převodovka
2.0 TDI103 kW / 140 k6 převodovka / 6 DSG



Ceny začínají na 499 900 Kč za verzi 1.2 TSI.



JL, 21.7.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Prague Car Festival
Automobilove klenoty
VW Festival
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2025 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar