AK Nová Paka -mistry už jsou Nikodém, Florián, Dlesk

Předposlední závod šestidílného seriálu mistrovství republiky v autokrosu hostila Štikovská rokle u Nové Paky. O mistrovské body bohužel nepřijeli někteří vynikající jezdci Zdeněk Antony nebo Jakub Novotný, kteří dávají přednost Evropě.

Super Buggy

Po zranění se naopak vrátil Horák, z Holandska přijel Callaghan, a tak se v divizi Super Buggy postavilo na start 19 jezdců. V rozjížďkách si vedli nejlépe Nikodém (2,2,1), Horák (1,3,1), Jordák (1,1,13) a Kubíček (3,1,2). O postup do finále rozhoduje vždy semifinále, přičemž když z každého postupuje pět jezdců. První vyhrál s přehledem Nikodém před Horákem a Vaculíkem V., druhé pak Kubíček před Klenanczem, Nosálkem a Jordákem. Ve finále vyrazil jako raketa Nikodém sledovaný Horákem, naopak na startu zůstal stát Kubíček. Zatímco Nikodém ujížděl, tak Vaculík předjel Horáka a v tomto pořadí projeli cílem. První místo tak zajistilo Nikodémovi titul a může se sousředit na Evropu, v níž má ale spíš jen už teoretickou šanci.

Buggy 1600

Bez Novotného bylo jasné, že o zlatý věnec se utkají Florián, Hartmann a Kindl. A tomu odpovídaly i výsledky rozjížděk, Florián (1,1,3), Hartmann (2,1,1) Vaculík Martin (2,2,2). po jedné vyhráli Kindl a nováček. Skvěle si vedl domácí Hartmann, byť na nový automobilový motor z Holandska teprve čeká, vyhrál semifinále před Rezkem a Kindlem. V druhém si poradil se soupeři hravě Florián s Pytlounem i Boškou. Hned od startu finále vyrazil i nejlépe Florián a Hartmann a v tomto pořadí projeli cílem a vítězstvím si Florián zajistil titul a může se věnovat Evropě, kde má také dobře „našlápnuto“.